Dlaczego warto uczyć się norweskiego w szkole

Norweski – jak się go nauczyć?


Coraz częściej spoglądamy w kierunku Skandynawii. Ci, którzy wybierają Norwegię, powinni już teraz zacząć naukę języka. Wiele osób pyta, jaki sposób jest najszybszy. Odpowiedź to: systematyczność! Zaś sposobem na ułatwienie nauki jest skorzystanie z pomocy nauczyciela.
Nauka języka norweskiego powinna odbywać pod okiem osoby, która ten język zna. Z angielskim mamy do czynienia od małego, na co dzień. A języki skandynawskie są dla nas obce.

Nauczyciel w profesjonalnej szkole:
– pomoże Ci zrozumieć podstawy gramatyki, dzięki którym szybciej zrozumiesz czytane zdania,
– nauczy Cię odpowiedniej wymowy.
– będzie z Tobą rozmawiał i rozwijał Twoje umiejętności komunikacyjne, a przecież właśnie o mówienie tutaj chodzi,
– będzie poprawiać i eliminować Twoje błędy.

Samodzielna nauka języka norweskiego może przynieść więcej szkód, niż pożytku. Ucząc się samemu nie ma się możliwości skorygowania własnych błędów. Nie znając teorii, ciężko zrozumieć sens poznawanych zwrotów, a szukanie informacji na własną rękę nie dość, że zabiera czas, to często nie przynosi spodziewanych rezultatów. Gdy już się ma pewne naleciałości językowe i złą wymowę, to potem może być ciężko, aby nauczyć się mówić poprawnie. Praca z nauczycielem od samego początku pozwoli na uniknięcie błędów i sprawi, że nauka języka norweskiego będzie efektywna i ciekawa. Nie warto tracić czasu na błądzenie po omacku, ponieważ mając nad sobą językowego opiekuna można nauczyć się więcej, szybciej i lepiej.