Których języków obcych warto się uczyć?

Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Nawet jest kluczowym kryterium wyboru pracownika w pracy. Mogłoby się wydawać inaczej, ale takim już standardowym językiem do nauki to język angielski. Ile w ogóle jest języków na świecie? Na świecie mamy około 7 000 języków według współczesnych językoznawców.

Jakich warto się języków obcych uczyć?

Tu trzeba się zastanowić gdzie będziemy się językiem posługiwać, gdzie zapewni dobre wynagrodzenie. Jeśli chcemy inwestować w naukę języka obcego, decyzja jaki język wybrać jest kluczowa. Z badań wynika, że polska ludność ok 40 % zna przynajmniej jeden język obcy, jak i również tyle samo procent nie zna żadnego języka. Niekwestionowanym liderem na rynku wśród wyboru do nauki języka jest język angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. Właśnie te języki często wymagają pracodawcy na rynku pracy.

Jaki więc zatem wybrać język?

Hiszpański – tym językiem posługuje się około 400 miliony osób i jest językiem oficjalnym w większości krajów.
Można się go uczyć np. w szkole językowej w Koszalinie – ofertę koszalińskiej szkoły sprawdzisz na www.koszalinonline.pl. Jest łatwym językiem do nauki, składnia gramatyczna jest pokrewna do języka angielskiego.

Francuski – ten za to język, gdzie planujemy karierę zawodową. Przyciąga uwagę, ale nie jest aż tak popularnym językiem do nauki w Polsce.

Niemiecki – znajomość języka niemieckiego, poszukiwana jest w branży finansów , księgowości. Język niemiecki jest językiem popularnym i goni język angielski..

Angielski – jest najpopularniejszym językiem jakim posługują się Polacy i z pewnością tym językiem porozumiewamy się praktycznie wszędzie.

Język oczywiście jaki wybierzemy do nauki zależy oczywiście do was. Oczywiście zależy również gdzie będziemy się nim porozumiewać i do czego będzie on nam potrzebny np. w pracy. Nauka języka obcego jest dobrą inwestycją i bez względu jaki język wybierzemy i nie musi to być jeden język możemy nauczyć się kilku języków. Wszystko zależy od naszych predyspozycji, zaangażowania i motywacji.