Jak nauczyć dziecko języka obcego?

Jak już wiadomo znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest bardzo przydatna. Są czasy, w których język angielki jest już na porządku dziennym. Język angielki jest już od nas wymagalny i czym wcześniejsza nauka tym lepiej. Więc większość rodziców by dziecko przyswoiło język już od najmłodszych lat. Niektórzy rodzice zapisują własne dziecko do żłobka czy przedszkola językowego by chłonneło język jak najwcześniej,

Kiedy jest najlepszy moment na naukę języka obcego u dzieci?

Większość z nas myśli, że nauka języka dzieciom wchłania się lepiej i szybciej. Dzieci uczą się języków w sposób następczy i symultaniczny. Sposób następczy to metoda uczenia języka w szkołach podstawowych. Według opisu na www.platine.pl, ta metoda polega na tym gdy dziecko umie już płynnie mówić w swoim języku ojczystym  i dotyczy dzieci w każdym wieku. Sposób symultaniczny dotyczy dzieci dwujęzycznych. Wprowadzanie języka przed 3 rokiem życia. Kiedy można zacząc naukę nie mo jednoznacznej odpowiedzi kiedy zacząć naukę języka obcego. Im wcześniej tym lepiej. Dzieci kilkuletnie zwroty przyswajają intuicyjnie. Obserwują otoczenie i powtarzają.

Naukę języka obcego można zacząć poprzez zabawę

Jest jedną z wielu metod stosowaną u dzieci – w tym celu można np. wykorzystać do tego klocki w kilku kolorach czy używać zabawek w języku w którym się aktualnie dziecko ma uczyć. Można również czytać książki angielskie czy oglądanie bajek, śpiewać piosenki czy rymowanki lub powtarzać alfabet w języku angielskim. Możliwości jest całe mnóstwo by dziecko uczyć poprzez zabawę. Jest doskonałym połączeniem przyjemności z korzyściami płynącymi z kontaktu z językiem obcym.

Jakie korzyści czerpie dziecko z nauki języka obcego?

  • rozwija umiejętności intelektualne,
  • poprawia zdolność koncentracji,
  • poprawia zapamiętywanie,
  • wpływa korzystnie na rozwój umysłowy.

Dzisiaj znajomość języków obcych ma duże znaczenie jest absolutnie podstawą. Warto dziecko uczyć języka obcego dla jego przyszłości. Można dziecko zapisać do przedszkola dwujęzycznego lub na dodatkowy kurs nauki języka obcego. Nie trzeba wkuwać w późniejszym czasie, można uczyć dziecko poprzez zabawę.