Od jakich poradników rozpocząć drogę z samorozwojem

Samorozwój i dbanie o siebie zyskuje coraz więcej zwolenników. Na początku swojej drogi, kiedy nie chce się płacić za żadne spotkania z trenerami personalnymi czy kursy w tej tematyce, można sięgnąć po poradniki. Na rynku jest sporo pozycji. Część z nich już uznawana za klasyki inne są bardzo pomocne. Łatwo jest jednak trafić na tematykę, która nie ma niczego wspólnego z samorozwojem, a autor książki chce tylko zarobić na obecnej modzie. Od jakich pozycji warto więc zacząć, żeby nie zniechęcić się już na początku?

Planowanie i organizacja własnego czasu

Planowanie to dziedzina, z którą problem ma cała masa młodych i starszych osób. Jej niezrozumienie zaczyna się już w szkole, gdzie czas jest organizowany przez kogoś z zewnątrz, a plan narzucony jest z góry. Dlatego rozpoczynając swoją przygodę z samorozwojem, warto w pierwszej kolejności przeczytać poradnik lub dwa o planowaniu i organizacji. W ten sposób nie tylko zyskuje się okazję do przejęcia kontroli nad swoim życiem, ale będzie także można zrozumieć, dlaczego czasu nieustannie brakuje. Wprowadzanie zdrowych nawyków i zmiana stylu życia wymaga opanowania sztuki planowania, dlatego zawsze warto zacząć od poznawania jej i uczenia się trików, które można z powodzeniem wprowadzić do swojej codzienności,

Zdrowe wyznaczanie celów i budowanie nawyków na ich podstawie

Wyznaczanie celów i budowanie nawyków to dwa najważniejsze filary, na których opiera się samorozwój. To od nich zależy, czy naprawdę będziesz się zmieniać, czy może zamiast tego staniesz w miejscu, nie wiedząc, co robić dalej. Z celami jest podobnie jak z planowaniem. W okresie szkolnym są one wyznaczone odgórnie i nikt do końca się nad nimi nie zastanawia. W pracy nie ma ich już jasno określonych, nikt nie mówi, co trzeba zrobić, żeby osiągnąć sukces. Nawyki są z kolei drogą do szybszego osiągania celów przy jednoczesnym oszczędzaniu czasu i energii. Obie umiejętności są ze sobą związane i muszą zostać opanowane, żeby samorozwój przynosił efekty.

Czym jest samorozwój i co powinien oznaczać dla czytającego

Wiele osób wchodzi w świat samorozwoju, nie wiedząc do końca, czym on jest. Oczekuje się od niego poprawy jakości życia i zwiększenia przychodów, ale bez wiedzy o jego działaniu nie można oczekiwać, że realnie doprowadzi się do zmiany. Przed rozpoczęciem swojej podróży trzeba ustalić, co jest samorozwojem dla konkretnej osoby i na czym jej zależy. To wyznaczy z kolei, po jakie następne książki będzie się sięgać albo jakie kursy będzie się w przyszłości wybierać. Kluczem do osiągnięcia realnych wyników jest stworzenie swojej drogi tak, żeby pasowała do obecnych potrzeb i sytuacji życiowej osoby wyznaczającej sobie cele.

Zapraszamy też na wizytę na naszej stronie https://opoleinfo.pl, gdzie znajdziesz wiele ciekawych info, przydatnych wskazówek i bieżących wiadomości.