SPOTKANIE Z PANIĄ KRYSTYNĄ PAPUGĄ- ERASMUS+

    W ramach realizacji projektu pt. „ Elastic- innovation in the textileindustry in the past, present and future” w dniu 6 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie z panią Krystyną Papugą, która była nauczycielką plastyki w naszej szkole i znana jest  społeczności zelowskiej jako wybitna artystka specjalizująca się w tworzeniu tkanin artystycznych, w tym gobelinów. Wiele z nich znajduje się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą, między innymi w Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii i Niemczech. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Aby ciekawiej przedstawić własną wizję, wełnę najczęściej barwi sama, ponieważ, jak twierdzi,  kolor odgrywa istotną rolę. Używa go na zasadach ostrych kontrastów, jak i bliskich pokrewieństw.

    Na spotkaniu z młodzieżą artystka przybliżyła nam techniki pracy, które wykorzystuje do tworzenia gobelinów oraz zainspirowała młodzież do stworzenia wspólnej pracy artystycznej. Praca okazała się być dla młodzieży ogromną przyjemnością oraz okazją do odkrycia swoich talentów plastycznych. Uczestnikami spotkania byli uczniowie, którzy uczestniczą w projekcie „Elastic”.