BYŁO PYSZNIE, ZDROWO I KOLOROWO!

8 listopada uczniowie klasy pierwszej i drugiej przystąpili do VIII edycji obchodów dnia Śniadanie Daje Moc. Najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzięki niemu mają energię i siłę do nauki oraz zabawy. Ponadto przypomnieli sobie i utrwalili  podstawowe  zasady bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków. 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

30.10.2018 r w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Sekretarz Miasta p. Agnieszka Mysłowska, Kierownik Referatu OKSZ p. Małgorzata Gajda,  Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 p. Marta Golis, Dyrektor Przedszkola Edukacyjnego p. Beata Jersak oraz Rodzice pierwszaków.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy III b gimnazjum: Justyna Kania i Mateusz First. Przywitali zaproszonych gości i … nagle pojawiła się Baba Jaga, która rzuciła czary na panią Dyrektor Marzannę Sochę i zamieniła ją w bryłę lodu. Aby ją uwolnić, wszyscy uczniowie klasy pierwszej musieli wykonywać zadania wymyślone przez Babę Jagę m.in.: zaprezentować się, zaśpiewać, zatańczyć, narysować wychowawcę. Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnicy otrzymywali promyk słońca, który topił bryłę lodową. Po uwolnieniu p. Dyrektor odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Wszyscy ślubowali słowa przysięgi :

Czytaj więcej...

PIERWSZAKI W PORCIE LOTNICZYM W ŁODZI

   Uczniowie klasy I a 24 maja uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Portu Lotniczego w Łodzi. Poznali tam zasady funkcjonowania lotniska. Zwiedzili terminal i taras widokowy. Zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa oraz przeszli kontrolę do hali odlotów, gdzie od startujących i lądujących samolotów ciężko było im oderwać wzrok. Z bliska obejrzeli samolot RYANAIR. Odbyli przejażdżkę lotniskowym autobusem oraz poznali  specyfikę pracy służb lotniskowych (Lotniskowa Straż Pożarna, Służba Ochrony Lotniska).

   Największą atrakcją cieszył się robot pirotechniczny w akcji oraz pokaz tresury  psa patrolowo-tropiącego. Prezentacja umiejętności psa służbowego była okazją do przekazania niezwykle ważnych wskazówek dotyczących właściwych zachowań w kontaktach ze zwierzętami.

WYPRAWKA SZKOLNA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Uczeń  klasy pierwszej szkoły podstawowej powinien posiadać:

W tornistrze: zeszyt 16 - kartkowy w 3 linie, 1 zeszyt 16 - kartkowy w kratkę, piórnik.

W piórniku: 
• 3 ołówki, 
• temperówka zamykana,
• gumka do zmazywania,
• kredki ołówkowe, 
• nożyczki, 
• linijka 15-20 cm,
• klej w sztyfcie,
• flamastry.


Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:
1 blok rysunkowy – biały A4
1 blok rysunkowy – kolorowy A4
1 blok techniczny biały i 1 kolorowy A4 
blok kolorowy i biały A3
4 kolorowe bibuły
krepina - 3 kolory
farby plakatowe - 12 kolorów i akwarelowe 
pędzle w trzech rozmiarach
kredki świecowe - BAMBINO
plastelina miękka dużo kolorów( 10 szt.)
papier kolorowy 
kredki pastele

Strój sportowy w  WORKU 
• koszulka na zmianę,
• spodenki sportowe
W szkole obowiązuje obuwie zmienne (przeznaczone również do ćwiczeń ruchowych).


WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ.

DO ZOBACZENIA smile

UMIEM PŁYWAĆ

   Uczniowie klasy pierwszej biorą udział w projekcie „Umiem pływać”. Pod czujnym okiem instruktora doskonalą naukę pływania na basenie Wodnik na Słoku. Dzieci oswajają się z wodą oraz poznają techniki pływania. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i dobrej zabawy.