KLASY I ORAZ II NA MIĘDZYNARODOWEJ EDUKACYJNEJ WYSTAWIE BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

13 grudnia 2018 roku uczniowie wybrali się do Częstochowy na największą w Europie wystawę budowli z klocków LEGO. Oglądali i podziwiali 12 stref tematycznych. Były strefy poświęcone ludzkiemu ciału, instrumentom muzycznym, bajkom, filmom, znanym postaciom. Nie zabrakło również makiet kolejowych z jeżdżącymi pociągami oraz eksponatów interaktywnych. Największe zainteresowanie wzbudził jednak model Titanica i wielka mapa Europy.

Dzieci  nie tylko oglądały, ale i świetnie się bawiły, tworząc własne, pomysłowe konstrukcje. Bardzo dużo radości sprawiła im Brick Wall – ściana do „pisania” klockami.

 

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

   15 listopada klasy I a i II a zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie na wystawę prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko - Reformowanej wraz z rodzicami w ramach konkursu plastycznego pt. „Moja Ojczyzna”.

   Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli piękne prace, a potem wędrowali między regałami z literaturą dziecięcą i chłonęli atmosferę tego niezwykłego miejsca, przeglądając książki znajdujące się na półkach.

BYŁO PYSZNIE, ZDROWO I KOLOROWO!

8 listopada uczniowie klasy pierwszej i drugiej przystąpili do VIII edycji obchodów dnia Śniadanie Daje Moc. Najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzięki niemu mają energię i siłę do nauki oraz zabawy. Ponadto przypomnieli sobie i utrwalili  podstawowe  zasady bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków. 

 

ZDROWE ZĘBY TO PODSTAWA

Wszyscy uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego gościliśmy 15 listopada panią Izę Stasiak, która przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, do czego doprowadza brak higieny oraz  jak mogą pomóc chorym ząbkom, a także co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są im znane i nie boją się chodzić do dentysty na wizyty kontrolne.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali książeczki „Ja i moje zęby”, w których przewodnikiem po świecie pięknego uśmiechu oprowadza ich sympatyczna postać Super Wiewiórki.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

30.10.2018 r w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Sekretarz Miasta p. Agnieszka Mysłowska, Kierownik Referatu OKSZ p. Małgorzata Gajda,  Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 p. Marta Golis, Dyrektor Przedszkola Edukacyjnego p. Beata Jersak oraz Rodzice pierwszaków.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy III b gimnazjum: Justyna Kania i Mateusz First. Przywitali zaproszonych gości i … nagle pojawiła się Baba Jaga, która rzuciła czary na panią Dyrektor Marzannę Sochę i zamieniła ją w bryłę lodu. Aby ją uwolnić, wszyscy uczniowie klasy pierwszej musieli wykonywać zadania wymyślone przez Babę Jagę m.in.: zaprezentować się, zaśpiewać, zatańczyć, narysować wychowawcę. Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnicy otrzymywali promyk słońca, który topił bryłę lodową. Po uwolnieniu p. Dyrektor odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Wszyscy ślubowali słowa przysięgi :

Czytaj więcej...