ZIELONA SZKOŁA - GÓRKI WIELKIE

    W dniu 6 maja 2019 r. po gorących pożegnaniach i w dobrych humorach uczniowie klasy drugiej  SP wyruszyli po przygodę do przepięknej beskidzkiej miejscowości Górki Wielkie. W pierwszym etapie zwiedzili Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej i poznali sposoby tworzenia filmu rysunkowego dawniej i dziś. Jak się okazało, wyprodukowanie znanych i lubianych przez dzieci bajek o przygodach „Bolka i Lolka” czy „Reksia”, w czasach, kiedy nie wykorzystywano w tym celu komputerów, było zadaniem bardzo mozolnym i długotrwałym.                                                                                   

    Podczas pięciodniowego pobytu na Zielonej Szkole odkrywali piękno Beskidu Śląskiego. Wędrowali ścieżką edukacyjną w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu Zawodziu, gdzie obserwowali drapieżne ptaki, karmili daniele. Kolejnym punktem wycieczki była Chlebowa Chata w Górkach Małych. To niezwykłe miejsce, w którym dzieci zobaczyły przedmioty wyposażenia domu niezbędne do życia naszych dziadków i pradziadków, a w stodole - narzędzia i maszyny używane dawniej w polu. Co najważniejsze - wszystkich przedmiotów można było dotknąć, a nawet sprawdzić, jak działają. Prześledzili drogę „od ziarenka do bochenka” oraz brali udział w procesie wyrobu masła i sera.  Poznali miejsce, gdzie swój początek ma rzeka Wisła. Zwiedzili Wisłę - miasto, w którym mieszka Mistrz Świata w skokach narciarskich Adam Małysz, zaporę wodną i skocznię narciarską. Zdobyli Górę Bucze, gdzie z polany widokowej podziwiali panoramę pięknych, beskidzkich pejzaży.

Po całodziennych wyprawach był czas na rekreację. Nie brakowało siły na gry i zabawy.

Wrażenia i emocje, których doświadczyli na długo, pozostaną w ich pamięci.

Mamy co wspominać!

KLASY I ORAZ II NA MIĘDZYNARODOWEJ EDUKACYJNEJ WYSTAWIE BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

13 grudnia 2018 roku uczniowie wybrali się do Częstochowy na największą w Europie wystawę budowli z klocków LEGO. Oglądali i podziwiali 12 stref tematycznych. Były strefy poświęcone ludzkiemu ciału, instrumentom muzycznym, bajkom, filmom, znanym postaciom. Nie zabrakło również makiet kolejowych z jeżdżącymi pociągami oraz eksponatów interaktywnych. Największe zainteresowanie wzbudził jednak model Titanica i wielka mapa Europy.

Dzieci  nie tylko oglądały, ale i świetnie się bawiły, tworząc własne, pomysłowe konstrukcje. Bardzo dużo radości sprawiła im Brick Wall – ściana do „pisania” klockami.

 

WYCIECZKA DO CANDY PARKU

21 marca uczniowie z klas I–II SP nr 1 odwiedzili Candy Park w Rzgowie koło Łodzi. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Podczas pobytu w centrum rozrywki dzieci zapoznały się z technologią produkcji lizaków i cukierków, a także samodzielnie wykonały lizaki w wymarzonych kształtach, smakach i kolorach. Oprócz słodkich warsztatów świetnie bawiły się na gigantycznych dmuchanych atrakcjach, takich jak: olbrzymi tor przeszkód, labirynty, „pożeracz” dzieci, basen z piłeczkami czy wysokiej na 8 metrów zjeżdżalni. Niezwykłą frajdą była zakręcona karuzela. Zabawie nie było końca ;)

Zmęczone, ale zadowolone wróciły ze słodkim upominkiem.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

   15 listopada klasy I a i II a zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie na wystawę prac wykonanych przez dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko - Reformowanej wraz z rodzicami w ramach konkursu plastycznego pt. „Moja Ojczyzna”.

   Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli piękne prace, a potem wędrowali między regałami z literaturą dziecięcą i chłonęli atmosferę tego niezwykłego miejsca, przeglądając książki znajdujące się na półkach.