PAMIĘTAMY - WOLONTARIUSZE ZSO

Jak co roku wolontariusze ZSO w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych już rozpoczęli porządkowanie grobów: nieznanego żołnierza i zmarłych nauczycieli z terenu gminy Zelów.

NAJWAŻNIEJSZE - POMAGAĆ

    Wypoczywać każdy może, jak chce, ale chyba nie o to chodzi, by regułą było, by z domu nie wychodzić. Ci, co byli na zakupach w zelowskich supermarketach właśnie w miniony weekend, mieli okazję, by podzielić się z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Zelowa.  Akcja zbiórki darów była wycelowana w artykuły żywnościowe i gotówkę. Prowadzili ją uczniowie i członkowie  Szkolnej Grupy Wolontariatu ZSO/ PCK Zelów.

    Brawo młodzi za pracę na rzecz innych. Oczywistym faktem jest przecież, że nie brakuje takich członków naszego społeczeństwa, którym los nie sprzyja. Nie wszyscy bogacą się i korzystają z dobrobytu rozwojowej gospodarki, są tacy, którzy potrafią się dzielić... 

PIERWSZA AKCJA.

Kremówki Papieskie z okazji XVII Dnia Papieskiego w Zelowie
Wczoraj obchodziliśmy Dzień Papieski przed kościołem młodzież z ZSO przygotowała stoisko z kremówkami, upieczonymi przez cukiernię "Trojanka". Wolontariusze rozprowadzili 1200 kremówek. 
Sprzedaż kremówek z okazji Dnia Papieskiego odbywa się co roku. 
Dziękujemy za wsparcie akcji.

 

DRUGA AKCJA.


W ubiegłym tygodniu przedstawiciele klubu wolontariatu wraz z opiekunem p. Dorotą Wiśniewską odwiedzili schronisko w Bełchatowie . Dostarczyli oni pokarm dla podopiecznych tej placówki. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom którzy włączyli się w te akcje.

 

KREMÓWKI PAPIESKIE

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Papieski.  Przed kościołem młodzież z ZSO przygotowała stoisko z kremówkami, upieczonymi przez cukiernię "Trojanka". Wolontariusze rozprowadzili aż 1200 kremówek. 
Sprzedaż kremówek z okazji Dnia Papieskiego stała się  naszą tradycją i odbyła się kolejny już raz. 
Dziękujemy wszystkim  za wsparcie akcji.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA "CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA"

Podczas minionego weekendu w ramach ogólnopolskiej akcji "Czerwonokrzyska Gwiazdka" nasi wolontariusze w zelowskich marketach zbierali pieniądze i żywność. Z pozyskanych środków i darów zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z terenu naszego miasta i gminy.

List z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dla wszystkich wolontariuszy pragniemy zamieścić list z podziękowaniami za waszą pracę, skierowany do Was przez Rzecznika Praw Dziecka.
Wielce Szanowni Państwo, 5 grudnia, w dniu Waszego Święta na najwyższą serdecznością i szacunkiem ściskam każdą pomocną dłoń i serdecznie dziękuję każdemu z osobna za okazywane serce, bezinteresowność, wytrwałość i empatię. Wierzę, że dla każdego z Was ciężka praca na rzecz drugiego człowieka i innych istot żyjących jest źródłem niezwykłej satysfakcji.

Podejmujecie działania w różnych obszarach, zawsze jednak kierując się szlachetnymi intencjami, chęcią pomocy i wsparcia indywidualnych osób lub całych organizacji. To dzięki Waszej obecności możliwe staje się skuteczne rozwiązywanie wielu problemów. Poprzez gotowość do działania, otwartość na poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań oraz chęć rozwoju przyczyniacie się do budowania więzi między ludźmi oraz do wzmacniania struktur organizacji.

Działania Wolontariuszy skutecznie odpowiadają na potrzeby innych i mają realny wpływ na kształtowanie życia społecznego. Bez Waszego zaangażowania i wsparcia nie byłaby możliwa realizacja wielu projektów i inicjatyw. Serdecznie za to dziękuję! Zwłaszcza tym wszystkim, którzy całkowicie bezinteresownie wspierają dzieci w ich dorastaniu i odkrywaniu świata – Wasza wiedza i doświadczenie są drogowskazem dla najmłodszych. Wasze działania znakomicie pokazują, że w pełni uznajecie i szanujecie podmiotowość każdego dziecka oraz jego prawa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzę wytrwałości, siły i wiary w to co robicie. Życzę spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim satysfakcji z działań podejmowanych każdego dnia.

Z wyrazami szacunku

Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka

CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie włączają się do ogólnopolskiej akcji pomocy świątecznej "Czerwonokrzyska Gwiazdka".

Chcemy pozyskać środki finansowe na pomoc najuboższym. Jednocześnie wolontariusze do koszy będą zbierać żywność , słodycze , odzież , zabawki i środki czystości.

Świąteczną pomoc kierujemy do najuboższych , bezdomnych , do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnie wychowujących dzieci.

Poczucie radości dawania i dzielenia się z potrzebującymi upewni nas w pewności czynienia dobra. Dlatego też prosimy mieszkańców miasta i gminy Zelów o wsparcie akcji.

Wolontariusze ubrani w charakterystyczne czerwone koszulki , kwestować będą przez dwa najbliższe weekendy w zelowskich marketach.

PREZENT POD CHOINKĘ

Nasi uczniowie po raz kolejny dołączyli do ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Prezent pod choinkę ''Przygotowane paczki zostaną wysłane dla ubogich dzieci z Ukrainy , Białorusi i Rumunii.

Cała akcja kierowali wolontariusze wraz z opiekunem p. Dorota Wiśniewska

Read more ...

JABŁKA...

PREZENT POD CHOINKĘ

Dołącz do ogólnopolskiej akcji charytatywnej

 PREZENT POD CHOINKĘ!

Już po raz kolejny bierzemy udział w akcji organizowanej przez CME.

Chcemy zatroszczyć się o innych i przygotować prezenty dla dzieci zagrożonych ubóstwem

w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i kościołów.

Dołącz się!

Pamiętaj, więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu!

Bliższych informacji udzieli Wam pani Dorota Wiśniewska i członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu.