III SPOTKANIE PROJEKTOWE ERASMUS+

   W dniach 23-28 września br. w miejscowości Valasske Klobouky (Czechy) odbyło się już III spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Erasmus+ pt. „Elastic-Innovation through the textile industry In the past, present and future”.  W wymianie wzięło udział 5 uczniów liceum i dwoje opiekunów.

    W miasteczku Valasske Klobouky grupy z Polski, Holandii, Niemiec i Czech  zwiedziły Urząd Miasta, Muzeum Miasta, tamtejszą szkołę średnią, firmę OrtoPlus produkującą obuwie medyczne, rodzinną firmę wyrabiającą ręcznie łapcie, jak również firmę Groz –Beckert wytwarzającą igły do szycia. Realizując program spotkania, grupy zwiedziły miejscowość Zlin, a w niej willę, w której mieszkał  słynny  założyciel firmy i producent obuwia - Thomas Bata, jego biuro-wieżowiec oraz Muzeum Przemysłu Obuwniczego. Młodzież brała także udział w zajęciach i warsztatach tekstylnych przygotowanych w Gimnazium w Valasske Klobouky.

    Wyjazd był okazją nie tylko do poznania nowych miejsc, nowych ludzi, zacieśniania kontaktów między młodzieżą z pozostałych  grup..Był także formą wypoczynku a przede wszystkim dawał możliwość do posługiwania się na co dzień językiem angielskim.