ZA NAMI KOLEJNE JUŻ SPOTKANIE Z SERII „NOC Z …” W ZSO ZELÓW

    1 grudnia 2017 r odbyło się kolejne już spotkanie z serii „Noc z …” pt. „Sztuczny satelita – ISS” organizowane w ramach dwóch projektów edukacyjnych realizowanych w naszej szkole: ARiSS (Amateur Radio on the International Space Station)  AMATORSKIE RADIO NA MIĘDZYNARODOWEJ STACJI KOSMICZNEJ oraz projektu LOKALNE I GLOBALNE WYZWANIA EKOLOGICZNE.

    Plan spotkania przewidywał:               

                                                                                  

- uroczyste rozpoczęcie i wręczenie nagród za udział w konkursie na MODEL SZTUCZNEGO SATELITY WYKONANEGO Z RÓŻNORODNYCH MATERIAŁÓW EKOLOGICZNYCH, na który dostarczono aż 75 prac z różnych szkół: od przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów do szkół ponadgimnazjalnych włącznie,

- wykład związany z tematyką ISS – pani Agnieszka Stępnik

- wykład związany z tematyką ekologii – uczniowie pod opieką pani Danuty Lipińskiej

- wykład o radiowcach i krótkofalarstwie oraz połączeniu w ramach projektu ARiSS – pan Krzysztof Pokorski

 

            Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, osobom biorącym udział w konkursie i szkołom, które pomogły w jego realizacji oraz sekcji łączności „Jupiter” za udział w projekcie ARiSS.