OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ARISS W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Dnia 14 października 2017 roku, w Ostrowie Wielkopolskim, odbyła się już VII  Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Uczestniczyli w niej między innymi uczniowie z Zespołu  Szkół Ogólnokształcących w Zelowie wraz z opiekunami Panią Wiolettą Szczepańską i Agnieszką Stępnik, uczniowie i ich opiekunowie ze  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku i I Liceum Ogólnokształcącego  im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

Wyruszyliśmy już o 6:00 spod budynku ZSO w Zelowie, a wróciliśmy po uroczystym zakończeniu Konferencji, około 21:00.

Program ogólny konferencji przewidywał:

- Udział polskich naukowców w badaniach Kosmosu i w Kosmosie
- Wymiana doświadczeń z uczestnikami programu
- Kim są krótkofalowcy…
- Co to jest ARISS i czym się zajmuje
- Jak wziąć udział w programie ARISS
- Jak przygotować program edukacyjny
- Możliwości i propozycje praktycznych działań edukacyjnych
- Inne programy i formy działań edukacyjnych związane z Kosmosem oraz STEM
- Inspiracje do działań edukacyjnych we własnym środowisku

W rzeczywistości działo się znacznie więcej, chociażby o godzinie 12:00 byliśmy świadkami lotu balonu stratosferycznego, na którym umieszczono nadajnik radiowy, dzięki czemu mogliśmy na bieżąco śledzić trasę jego lotu. W trakcie trwania konferencji nawiązano na żywo połączenia z astronautą na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.