ZWIERZĘTA CZEKAJĄ!

   17 października 2019 r. uczniowie z klasy III a uczestniczyli w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zelowie w spotkaniu z kierownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. Kierownik schroniska pan Mariusz Półbrat na spotkanie z dziećmi przyjechał ze specjalnym gościem, bardzo przyjaznym, o wdzięcznym imieniu Mycha. Wiele radości sprawiła możliwość pogłaskania i przytulenia czworonożnego gościa.

Podczas spotkania uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o zwierzętach mieszkających w schronisku, o tym, w jaki sposób mogą im pomóc oraz jak postąpić, gdy zgubi się ukochany pupil. Dowiedzieli się o możliwości ich adopcji oraz uświadomili sobie, jak dużym wsparciem dla człowieka może być pies. Nie zabrakło ważnych informacji na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontakcie z obcymi zwierzętami.

Spotkaniu towarzyszyło przekazanie zebranej przez dzieci karmy i zabawek.