DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC

Od początku listopada uczniowie z klas I-III dowiadywali się o konieczności racjonalnego odżywiania, poznawali 12 zasad zdrowego żywienia, przypominali sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. Ozdabiali swoje klasopracownie hasłami i plakatami promującymi zdrowe odżywianie.

Read more ...

MUSICAL „CUDOWNA LAMPA ALADYNA”

4 listopada 2019 r. uczniowie z klas I-III oglądali w Gigantach Mocy w Bełchatowie edukacyjne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia „Cudowna Lampa Aladyna”.

Bazą tej muzycznej opowieści były wspaniałe piosenki, stroje, niezwykle barwna scenografia średniowiecznego Bagdadu, a do tego, robiąca ogromne wrażenie na najmłodszych widzach, multimedialna wizualizacja oraz gra świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.

DZIECI MOGĄ JUŻ UCZYĆ RODZICÓW

    8 listopada uczniowie klas I - III  rozpoczęli swój udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Podczas pierwszych zajęć z cyklu dowiedzieli się, czym jest patriotyzm, jakie są polskie barwy narodowe, polskie symbole oraz jaka jest historia hymnu Polski. Mieli tez możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy n.t. polskich bohaterów narodowych. Z zaangażowaniem malowali obrazki przygotowane przez organizatorów akcji. 

    To niewątpliwie ciekawa lekcja patriotyzmu, a swoją wiedzą dzieci mają podzielić się z rodzicami. Ma to być  pretekst do domowych rozmów o patriotyzmie.

SUKCESY WOKALNE NASZYCH UCZENNIC

Uczennice naszej szkoły reprezentowały nas w  XI Konkursie Pieśni Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej  w Wygiełzowie

Lena Borowiec, uczennica klasy I SP, zajęła II miejsce, zaś Lena Zelmozer, uczennica klasy III, miejsce III.  

 Gratulujemysmile

ŚLUBUJEMY

      5 listopada  w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
     Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali  najpierw program artystyczny, podczas którego zdali pierwszy egzamin na ucznia.

Read more ...