Error
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder 2018_2019/czech is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    12 listopada o godz. 18.00 społeczność naszej szkoły uczciła 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia odbyło się spotkanie, na którym uczestnicy wysłuchali wzruszających utworów w wykonaniu uczennic naszej szkoły oraz prelekcji przybliżającej okoliczności narodzin Polskiej Niepodległości.

Read more ...

KU PAMIĘCI

W naszej szkole 4. listopada miała miejsce wzruszająca uroczystość, w której uczestniczyli mieszkańcy Zelowa, władze miasta i społeczność naszej szkoły. Wzięliśmy udział w obchodach rocznicowych, upamiętniających bohaterską postawę księdza Stanka. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której pod pomnikiem Księdza  przedstawiciele młodzieży i  pani wicedyrektor Anna Łabencka zapalili znicze i złożyli kwiaty.  Dalsza część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Read more ...

SPOTKANIA W IZBIE PAMIĘCI

W ramach akcji "Szkoła Pamięta" w Izbie Pamięci naszej szkoły zostały zorganizowane lekcje połączone ze zwiedzaniem dla uczniów technikum ZSP im. J. Kilińskiego oraz dzieci z Przedszkola im. J. Brzechwy w Zelowie. 

Read more ...

Z WIZYTĄ W IZBIE PAMIĘCI

Czego możemy nauczyć się o przeszłości naszego miasta? O tym przekonali się najmłodsi mieszkańcy Zelowa - przedszkolaki z Przedszkola Edukacyjnego im. A. Komeńskiego. Przyszli oni kolejny raz w ramach współpracy z naszą szkołą do Izby Pamięci. Gości i ich opiekunów powitała pani wicedyrektor Anna Łabencka. Spotkanie poprowadziła pani Róża Pawlak-Skrok, która zainteresowała dzieci zarówno historią drugiej wojny światowej jak i przedmiotami z naszych zbiorów. Szczególne zaciekawienie wzbudziły militaria i zdjęcia. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedszkolaki z szacunkiem oddały hołd jej bohaterom pod Dębem Pamięci. Dzieci, mimo młodego wieku, samodzielnie wpisały się  do księgi pamiątkowej. Wraz z  opiekunami zwiedziły również salę, w której uczą się drugoklasiści i zakończyły wizytę na placu zabaw.

Tak miłych gości zapraszamy za rok :)

NASZA OJCZYZNA - LEKCJA PATRIOTYZMU

    Uczniowie klas 1,2 i 3 uczestniczyli wraz z wychowawcami w lekcji patriotyzmu, zorganizowanej w ramach projektu Nasza Ojczyzna w Izbie Pamięci. Dzieci i ich wychowawcy uczcili w ten sposób  80. rocznicę wybuchu wojny. Podczas spotkania z panią Różą Pawlak- Skrok  wysłuchali fragmentu relacji wojennej i poznali losy naszych bohaterów, między innymi Mieczysława Kapuścińskiego i Władysława Gąsiorowskiego. Uczniowie, którzy najaktywniej brali udział w zajęciach, zostali obdarowani  upominkami. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy zapalili znicze pod Dębem Pamięci i uczcili ofiary wojny chwilą ciszy.

    To bardzo istotne doświadczenie dla dzieci, które mogą czynnie zaangażować się w obchody ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

SPOTKANIE Z CZESKIM PISARZEM W IZBIE PAMIĘCI

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2018_2019/czech is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

   Nasza szkoła gościła pisarza z Czech pana Petra Pazdery Payna. Spotkał się on z uczniami klas licealnych. Podczas tego spotkania przeprowadził swoisty warsztat dotyczący porównania tłumaczeń tekstów na język czeski i polski. Wskazał na różnice fonetyczne i słownikowe. Nawiązał też do swojej działalności opozycyjnej i podzielił się refleksjami na temat tego, jakie zmiany obserwuje w rzeczywistości polskiej.

   Spotkanie, które jest wynikiem współpracy z panią prezes Stowarzyszenia Czechów w Polsce Wierą Pospiszył, zorganizowała dla klas 1,2 i 3  liceum pani Róża Pawlak –Skrok.     

{gallery}2018_2019/czech{/gallery}