PROJEKT DECOUPAGE

Czas szybko upływa,  niebawem zakończy się  projekt "Decoupage - nasze wariacje" realizowany przez Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła” przy dofinansowaniu ze środków z Fundacji PZU. Projekt obejmował cykl spotkań, które rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. W każdy piątek w czasie trzygodzinnych warsztatów uczestnicy poznawali techniki dekorowania przedmiotów metodą decoupage, a także wykorzystywane do tego celu materiały, preparaty i narzędzia. Podczas zajęć, prowadzonych przez Panią Beatę Jersak i Rozanetę Smolarek, uczestnicy ozdabiali tą techniką ramki, kubeczki i filiżanki porcelanowe, pudełka, herbaciarki, anioły, bombki, jajka oraz inne przedmioty. Dużym wyzwaniem było stworzenie własnych ikon na wzór tych z prawosławnych cerkwi, wykorzystując do tego technikę transferu i złoceń.

   W czasie zajęć otwartych mogliśmy podzielić się  z innym dopiero co zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Na warsztatach  powstało wiele pięknych prac. Uczestnicy mogli pochwalić się nimi, prezentując je w czasie wystaw: podczas III Zelowskiego Szusu O czółenko, w szkolnej bibliotece. Obecnie nasze prace można zobaczyć na wystawie w zelowskim Domu Kultury. Przed nami jeszcze wystawa prac i wernisaż w Bibliotece Publicznej. Sprawdzianem znajomości poznanej w czasie zajęć sztuki zdobniczej decoupage będzie wykonanie pracy końcowej dowolnie przez siebie wybraną techniką. Dodatkową atrakcją na zakończenie projektu będzie wyjazd do Poznania.

   Podsumowując realizację całego projektu, okazuje się, że wszyscy są bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Mają pewność, że czas, który poświęcili na jego zrealizowanie, nie był czasem zmarnowanym. Wszyscy sprawnie ze sobą współpracowali, nauczyli się dobrej komunikacji, poznali swoje zdolności, możliwości i ukryte talenty, a przede wszystkim nawiązali nowe przyjaźnie.