„DECUPAGE – NASZE WARIACJE” – PÓŁMETEK ZA NAMI

W ZSO w Zelowie Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła” prowadzi w tym roku szkolnym zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży pt. „Decupage – nasze wariacje”. A wszystko to dzieje się dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU.

Właśnie przekroczyliśmy półmetek. Przez te kilka miesięcy wiele się działo i wiele nasi podopieczni się nauczyli. Spotkania dzieci i młodzieży były dość intensywne, owocne i bardzo miłe. Młodzi artyści stworzyli niepowtarzalne, unikatowe przedmioty, które dały mnóstwo radości zarówno twórcom jak i tym, którzy je podziwiali. Powstały przepiękne ramki, wyjątkowe kubeczki, pudełka na bibeloty, herbaciarki, ozdoby świąteczne i cudowne anioły. Drugie życie otrzymały zapomniane, zakurzone słoiki, metalowe pudełka, butelki, talerze, kubeczki i różnorodne skrzyneczki.

Zdobyte umiejętności uczestnicy zajęć mogli przekazać podczas warsztatów, które zorganizowano dla pierwszoklasistów ze SP nr 1 w Zelowie oraz dla uczestników Świątecznego Festynu Tkactwa i Rękodzieła, który miał miejsce w Domu Kultury w Zelowie.

I na tym nie koniec, bo przed nami duże wyzwania – warsztaty, które odbędą się podczas III Zelowskiego Szusu O czółenko, no i przygotowania do wystaw w Domu Kultury i w Gminnej Bibliotece w Zelowie.

Teraz jednak wszystkich chcących zapoznać się z techniką decupagu zapraszamy 18 marca o godz. 10.00 do ZSO na warsztaty, gdzie każdy będzie mógł zostać artystą i wykonać swoje niepowtarzalne dzieło. Czekają na Was Beata Jersak i Rozaneta Smolarek wraz ze swoimi grupami.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU