PROJEKT DECOUPAGE

Czas szybko upływa,  niebawem zakończy się  projekt "Decoupage - nasze wariacje" realizowany przez Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła” przy dofinansowaniu ze środków z Fundacji PZU. Projekt obejmował cykl spotkań, które rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. W każdy piątek w czasie trzygodzinnych warsztatów uczestnicy poznawali techniki dekorowania przedmiotów metodą decoupage, a także wykorzystywane do tego celu materiały, preparaty i narzędzia. Podczas zajęć, prowadzonych przez Panią Beatę Jersak i Rozanetę Smolarek, uczestnicy ozdabiali tą techniką ramki, kubeczki i filiżanki porcelanowe, pudełka, herbaciarki, anioły, bombki, jajka oraz inne przedmioty. Dużym wyzwaniem było stworzenie własnych ikon na wzór tych z prawosławnych cerkwi, wykorzystując do tego technikę transferu i złoceń.

Read more ...

„DECUPAGE – NASZE WARIACJE” – PÓŁMETEK ZA NAMI

W ZSO w Zelowie Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła” prowadzi w tym roku szkolnym zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży pt. „Decupage – nasze wariacje”. A wszystko to dzieje się dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU.

Właśnie przekroczyliśmy półmetek. Przez te kilka miesięcy wiele się działo i wiele nasi podopieczni się nauczyli. Spotkania dzieci i młodzieży były dość intensywne, owocne i bardzo miłe. Młodzi artyści stworzyli niepowtarzalne, unikatowe przedmioty, które dały mnóstwo radości zarówno twórcom jak i tym, którzy je podziwiali. Powstały przepiękne ramki, wyjątkowe kubeczki, pudełka na bibeloty, herbaciarki, ozdoby świąteczne i cudowne anioły. Drugie życie otrzymały zapomniane, zakurzone słoiki, metalowe pudełka, butelki, talerze, kubeczki i różnorodne skrzyneczki.

Read more ...

DECUPAGE – NASZE WARIACJE

            Pierwsze zajęcia za nami. W piątek 15 września wszyscy uczestnicy projektu „Decupage – nasze wariacje” spotkali się w świetlicy szkolnej w ZSO w Zelowie, gdzie zapoznano ich z zasadami BHP podczas warsztatów,  programem i harmonogramem zajęć. Po wstępnych ustaleniach cała grupa wraz z opiekunami  - panią Beatą Jersak i Rozanetą Smolarek  - udała się w poszukiwaniu inspiracji do Domu Kultury w Zelowie, gdzie młodzież zapoznała się z aktualnymi wystawami w Galerii Collage, dowiedziała się o historii decupagu, technikach, którymi będą pracować i, przede wszystkim, szukała inspiracji do swoich prac.

Następne zajęcia już w najbliższy piątek, tj. 22 września. Zapraszamy, zabierzcie dobry humor i nie zapomnijcie o pomysłach.

Czekamy w świetlicy szkolnej o 14.30. Beata Jersak i Rozaneta Smolarek

Partner Fundacja PZU

DECUPAGE - NASZE WARIACJE, CZYLI Z FUNDACJĄ PZU PO LEKCJACH

   

Stowarzyszenie Rodziców „Nasza Szkoła” otrzymało dotację na zajęcia w ramach programu „Z Fundacją PZU po lekcjach”.  Projekt „Decupage – nasze wariacje” skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej i realizowany będzie w roku szkolnym 2017/2018 (od 1  września do 30 czerwca) . Od marca 2018 roku zajęcia będą miały charakter otwarty, uczestnicy zajęć będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z przybyłymi gośćmi (zainteresowani mieszkańcy gminy Zelów, rodzice dzieci biorących udział w zajęciach, ich koledzy i koleżanki). W czasie realizacji projektu zostaną zorganizowane warsztaty prowadzone przez uczestników zajęć. Pierwszy w marcu podczas III Zelowskiego Szusu O czółenko, a drugi połączony z wystawą prac w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie w kwietniu. Ponadto zostanie zorganizowana wystawa prac uczestników zajęć w Domu Kultury w Zelowie oraz w Bibliotece Miasta i Gminy Zelów.

   Podsumowaniem projektu będzie wyjazd edukacyjny do Poznania, w czasie którego młodzież pozna architekturę miasta, jej elementy zdobnicze, zobaczy wystawy malarstwa w Muzeum Narodowym.

Partner Fundacja PZU

„DECUPAGE – NASZE WARIACJE”.

    Stowarzyszenie Rodziców „Nasza Szkoła” przy ZSO w Zelowie zakończyło już nabór dzieci i młodzieży w wieku szkolnym na zajęcia pozalekcyjne „Decupage – nasze wariacje”. 

    Zapraszamy wszystkich zapisanych na pierwsze zajęcia, które będą miały miejsce 15 września 2017 roku o godz. 14.30 w świetlicy ZSO w Zelowie.

    Informujemy, że w marcu będą prowadzone otwarte  warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Nabór na zajęcia odbędzie się w lutym 2018 r.

Partner Fundacja PZU          

More Articles ...

  1. Z FUNDACJĄ PZU PO LEKCJACH