AKTUALNOŚCI

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    Biblioteka Miejska w Zelowie włączyła się w ogólnopolską akcję „Dzień Głośnego czytania”.  W ramach tego przedsięwzięcia 27 września br. w naszej Bibliotece odbył się „ Dzień Głośnego Czytania", który w 2001 roku zainaugurowała Polska Izba Książki. Idea wydarzenia ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, młodzieży nie tylko w domu przez rodziców, dziadków czy rodzeństwo, ale i w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Młodzież wysłuchała fragmentów literatury takich autorów jak: Dorota Combrzyńska – Nogala „Wysiedleni”, Anna Czerwińska – Rydel „List w butelce”, Barbara Gawryluk „Teraz tu jest nasz dom”, Izabella Klebańska „Jadzia”, Joanna Papuzińska „Asiunia”, Katarzyna Ryrych „Wilczek", które przeczytały uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. Wszystkie opisują historię II wojny światowej widzianej oczami dzieci.