ARISS

                20.04.2018 oraz 25.04.2018 odbyły się generalne próby nawiązania łączności z astronautą. Uczniowie trzech szkół: z Zelowa, Buczku i Łasku oraz ich opiekunowie spędzali popołudnie na rozmowie z profesjonalistami, którzy pomagali przygotować się na to niezwykłe wydarzenie. Spotkanie odbyło się w szkole w Buczku, gdzie nawiązywana będzie łączność. Sprawdzony został sprzęt i nagłośnienie oraz przygotowana została sala dla uczniów, którzy będą mieli możliwość zobaczyć to niezwykłe widowisko. Dla wielu z nas jest to szczególne wydarzenie, będziemy mieli możliwość nawiązania rozmowy z osobą znajdującą się poza granicami naszej Planety. Każdy uczestnik naszej szkoły włożył dużo pracy i zaangażowania, aby móc zrealizować swoje marzenie, jakim jest rozmowa z astronautą.

PROJEKT UZYSKAŁ PATRONAT BURMISTRZA ZELOWA

DZIŚ JEST NASZ WIELKI DZIEŃ!

Uzyskamy odpowiedzi na pytania, które zostały wybrane podczas konkursu „Pytanie do astronauty”’.  Będziemy także świadkami wykładu i wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

O 12.52 KONIECZNIE musicie być z nami!

https://www.youtube.com/watch?v=IuH8B9Q-IMA

WYNIKI KONKURSU MODEL SZTUCZNEGO SATELITY

Konkurs plastyczny organizowany w ramach Nocy z gwiazdami -  Model sztucznego satelity wykonany z różnorodnych materiałów ekologicznych -  nareszcie został rozstrzygnięty. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ otrzymaliśmy mnóstwo przepięknych projektów.

Nagrody przyznano:

Czytaj więcej...

ZA NAMI KOLEJNE JUŻ SPOTKANIE Z SERII „NOC Z …” W ZSO ZELÓW

    1 grudnia 2017 r odbyło się kolejne już spotkanie z serii „Noc z …” pt. „Sztuczny satelita – ISS” organizowane w ramach dwóch projektów edukacyjnych realizowanych w naszej szkole: ARiSS (Amateur Radio on the International Space Station)  AMATORSKIE RADIO NA MIĘDZYNARODOWEJ STACJI KOSMICZNEJ oraz projektu LOKALNE I GLOBALNE WYZWANIA EKOLOGICZNE.

    Plan spotkania przewidywał:           

Czytaj więcej...