AKTUALNOŚCI

MEMORIAŁ SZACHOWY ALEKSANDRA KAŁUŻNEGO

    15 czerwca przy pięknej, słonecznej pogodzie na placu Dąbrowskiego w Zelowie do szachownic zasiadło 25 zawodników. Turniej miał na celu upamiętnienie osoby i dokonań Aleksandra Kałużnego, propagatora sportu szachowego. System rozgrywek jaki obowiązywał to system szwajcarski bez podziału na płeć i wiek, na dystansie 7 rund, tempo gry 10 minut na partię. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach zawodników radość, pozytywne emocje oraz skupienie. Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatniej rundy.

Spotkanie przy szachach w sobotę to nie tylko turniej. Można było także rozegrać partię szachową na ogromnych plenerowych szachach rozstawionych na terenie placu. Takie plenerowe stanowisko do gry w szachy było dodatkową formą wspólnej rozrywki i rozwijania szachowej pasji. A oto zwycięzcy turnieju:

I miejsce - Mroczkowski Krzysztof z Gorzkowic,

II miejsce - Mateusz Wiśniewski ZSO Zelów 

III miejsce – Bartłomiej Jarzębski z Gorzkowic.

Nagrodzono również najmłodszego zawodnika turnieju, którymi byli: Agatka Topolska oraz Antoni Sokołowski i najstarszego - pana Tadeusza Ciurę. Małżonka A. Kałużnego ufundowała nagrodę specjalną, dla najlepszego zawodnika Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie, którym została Olga Kopeć. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy a w szczególności Miejsko – Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu w Zelowie i Firmie Cech-Mar Marcina Chrzanowskiego.