AKTUALNOŚCI

OSTATNI BAL GIMNAZJALNY

     W piątek 14 czerwca w Domu Weselnym ”Iza” przy ulicy Poznańskiej odbył się ostatni w historii BAL GIMNAZJALNY. Tradycja organizowania tej imprezy sięga 2002 roku, kiedy pierwszy rocznik kończył gimnazjum. Ale jak to w życiu bywa, coś się kończy, coś zaczyna, a czas Balów Gimnazjalnych dobiegł końca. 
    Tradycyjnie bal rozpoczął się dostojnym staropolskim tańcem – polonezem. Dziewczęta i chłopcy ubrani byli w wieczorowe stroje, w których nie przypominali już dzieci, jakimi byli do niedawna, ale dojrzałych ludzi, którzy lada moment opuszczą mury szkoły. 

Gdy ucichły dźwięki poloneza, nastały gromkie brawa, a młodzież podziękowała panu Markowi Wróblowi za przygotowanie tak pięknego poloneza. Swoją obecnością uświetnili tę uroczystość przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta Zelowa - Pan Tomasz Jachymek i Pan Sylwester Drozdowski - Przewodniczący Rady Miejskiej.
Przemówienia okolicznościowe wygłosili: wicedyrektor Pani Marzena Malinowska, wicedyrektor Pani Małgorzata Martyniak oraz Burmistrz Zelowa Pan Tomasz Jachymek. Następnie głos zabrał przedstawiciel rodziców - Pan Michał Stańka. Złożył podziękowania dyrekcji szkoły oraz nauczycielom, a wychowawcy klas otrzymali od gimnazjalistów kwiaty. Uczniowie podziękowali rodzicom za pomoc w organizacji balu. 
    Po części oficjalnej młodzież bawiła się przednio. Trzecioklasiści zapewne po latach będą wspominać mile to wydarzenie.

Zatem - niech żyje bal!