AKTUALNOŚCI

ZAJĘCIA W MUZEUM PRZYRODNICZYM I PLANETARIUM

    W środę 20 marca 2019 roku uczniowie  z klasy I i II LO uczestniczyli w wycieczce do Łodzi, której celem były zajęcia w Muzeum Przyrodniczym UŁ, dopiero niedawno  udostępnionym  po gruntownym remoncie, oraz w Planetarium EC1. Wycieczka ta odbyła się w ramach realizowanego w naszej szkole Programu Edukacji Ekologicznej „Woda do picia, woda do życia” w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2018/2019 współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.

    Podczas zajęć uczniowie mogli poznać różnorodne środowiska życia zwierząt, w oparciu o skamieniałości i wspaniałe rekonstrukcje  poznać ich historię, podziwiać zbiory muszli i owadów oraz ptaków z obszaru Palearktyki. Duże wrażenie zrobiły kolorowe dioramy przedstawiające obraz rafy koralowej oraz rzadko prezentowana kolekcja pingwinów z Antarktyki.

    W Planetarium EC1 uczniowie brali udział w lekcji  biologii i astronomii „Dobór naturalny” (teoria doboru naturalnego Karola Darwina) i „Gwiazdozbiory łódzkiego nieba” (zgodne z kalendarzem astronomicznym). Efekty były niesamowite. Młodzież mogła wraz z Karolem Darwinem odbyć wirtualną wyprawę dookoła świata na statku Beagle. Szkoda tylko, że z tak ciekawej wyprawy trzeba było wrócić do rzeczywistości.