AKTUALNOŚCI

NIE TYLKO W PRZESTWORZACH Z PILOTAMI

    28 lutego młodzież z klas II LO wraz z wychowawczyniami: W. Czajką i I. Rosiak oraz polonistką A. Łabencką odwiedziła naszą stolicę. Mieli oni okazję odbyć podróż w czasie. Najpierw pokonali pieszo ( bez marudzenia) kilka warszawskich ulic i odwiedzili jedno z najokrutniejszych więzień z czasów wojny, czyli Pawiak. W skupieniu oglądali wystawy i wysłuchali krótkiej historii tego miejsca. Następnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy wiele szczęścia, ponieważ trafiliśmy na wspaniałą przewodniczkę, panią Ilonę, która z ogromnym zaangażowaniem mówiła o wydarzeniach z czasów powstania. Nie często zdarza się, by ktoś z taką  pasja opowiadał o wydarzeniach, które dla współczesnej młodzieży staja się coraz bardziej odległe. Jedno jest pewne - potrafiła swym spokojnym głosem elektryzować słuchaczy. Wszyscy wyszliśmy pod ogromnym wrażeniem. Wieczorem czekał na nas punkt naszego programu, czyli przedstawienie w Teatrze Roma pt. "Piloci". To niewątpliwie była atrakcja. Gra świateł, efekty wizualne oraz  doskonały popis aktorski, taneczny i wokalny sprawiły, że wszyscy byli zachwyceni. Świat pilotów dywizjonu 303 porwał nas swoją magią. Długo jeszcze w uszach pozostawał główny motyw muzyczny.

    Chociaż wróciliśmy do domu ok. 1 w nocy chyba nikt nie rozpaczał z tego powodu. Na pewno było warto.