AKTUALNOŚCI

POSEŁ NA SEJM RP Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

W dniu 4 marca zaszczycił nas swoją obecnością pan Grzegorz Andrzej Lorek – polski polityk, samorządowiec i urzędnik, z wykształcenia administratywista, od 2011 do 2015 wiceburmistrz Zelowa, od 2018 poseł na Sejm VIII kadencji.

Tematem wiodącym, w myśl założeń spotkania, była prezentacja pracy posła. Gość opowiadał o obowiązkach, powinnościach i przywilejach poselskich.

W sposób bardzo przystępny i ciekawy poseł przedstawił nam pracę sejmu, otóż wszyscy byliśmy posłami. Tworzyliśmy środowisko sejmu, pełniąc funkcje np.; prezydenta, marszałka, przedstawicieli prasy, różnych ugrupowań politycznych itp. Natomiast największym sukcesem było wprowadzenie i uchwalenie wymyślonej przez uczniów ustawy.  Choć nie jest to takie łatwe, jakby się komuś wydawało, uczniom naszej szkoły pod kierunkiem pana posła udało się w ciągu godziny lekcyjnej przyjąć ustawę znoszącą próg zdawalności na egzaminie maturalnym!!!  

Samorząd Uczniowski podziękował panu posłowi za wizytę kwiatami i pamiątkami.

Jest nam niezmiernie miło, że pan Grzegorz Lorek, w natłoku swoich obowiązków znalazł czas, by odwiedzić naszą szkołę.  Bardzo dziękujemy za wizytę, Panie Pośle!