AKTUALNOŚCI

OTWARCIE PLACU ZABAW

    29 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie odbyło się otwarcie placu zabaw i Piknik Rodzinny. W imprezie inauguracyjnej wzięli udział m.in. pierwszoklasiści z reaktywowanej „Jedynki”, uczniowie z zelowskich „zerówek” oraz maluchy z pobliskiej okolicy wraz z rodzicami i opiekunami. Oficjalnego otwarcia placu zabaw dokonała Sekretarz Miasta Zelowa, Pani Agnieszka Mysłowska wraz z Prezesem Stowarzyszenia Dobroczynnego „Razem”, Panią Małgorzatą Dębkowską i Panią Wicedyrektor ZSO, Marzeną Malinowską. Po symbolicznym przecięciu wstęgi mali użytkownicy placu zabaw mogli wreszcie przeprowadzić pierwszą próbę zamontowanych zabawek. Mimo skromnego wyposażenia plac zabaw był wręcz „oblegany” przez dzieci. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZSO wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego zaproponowali przybyłym małym gościom i ich opiekunom szereg zabaw i konkursów. Wspólne pląsy przy znanych piosenkach „Mam chusteczkę haftowaną” czy „Kółko graniaste” świetnie zintegrowały dzieciaki. Następnie odbyły się zmagania sportowe z udziałem dzieci, ich rodziców i wolontariuszy, w tym minimecze piłki nożnej połączone ze sprawdzianem umiejętności oddawania celnych strzałów na bramkę. Planowany mecz siatkówki zmodyfikowany został do zręcznościowych zabaw i konkursów z balonami, które tego dni cieszyły się szczególnym powodzeniem u maluchów.

   Główną i najlepszą w opinii dzieci atrakcją były jednak zabawki na placu zabaw.  Mamy nadzieję, że częściowo spełniają ich oczekiwania, czemu dali wyraz w konkursie plastycznym „Mój wymarzony plac zabaw” przeprowadzonym w ramach projektu. Młodzi artyści wykonali przepiękne prace, które zostały nagrodzone i wyeksponowane w formie wystawy podczas pikniku - w ramach dotacji z projektu.

    Punktem kulminacyjnym pikniku było ognisko i śpiewy. Mali i duzi wielbiciele czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu mogli po intensywnej zabawie posilić się pieczona kiełbaską. Przez cały czas wolontariusze dbali o małych gości, serwując im słodkie przekąski.

    Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Zapewne maluchy biorące udział w pikniku będą mile wspominać moment otwarcia placu zabaw i chętnie z niego korzystać. Utworzenie go w tej części miasta było możliwe dzięki dotacji  w kwocie 6.000,00 zł w ramach Projektu „Dziecięcy Kącik” X edycji Programu „Działaj Lokalnie” realizowanego przez ZSO w Zelowie. Liczymy na to, że w przyszłości plac zabaw wzbogaci się o kolejne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Zelowa.