AKTUALNOŚCI

OGÓLNOPOLSKIE PRZEŁAJE

    5 października 2019 roku w Wolborzu  w plenerach zespołu pałacowo-parkowego Pałacu Biskupów Kujawskich, w którym mieści się Zespół Szkół Rolniczych,  odbyły się Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS, w których wystartowało prawie 500 zawodników z 9 województw. Uczestnikom sprzyjała piękna jesienna pogoda. Rozegrano 16 biegów na różnych dystansach w zależności od wieku uczestników. Na dystansie 2000 m  kapitalnym występem  może się pochwalić Kamil Kosecki,  który zdobył III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie barw naszej szkoły. Opiekun: p. M. Kryza.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    Zakończyła się roczna kadencja Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca - Paulina Grzegórska, która pełniła tę funkcję w roku szkolnym 2018/2019, zakończyła  swoją pracę na rzecz uczniów naszej szkoły.
    30 września do kolejnych wyborów do SU LO stanęło czterech kandydatów: Paulina Grzegórska, Nadia Kempniak, Barbara Boruta i Maja Słomian. Powołano Komisję Wyborczą, która przeprowadziła demokratyczne i wolne wybory.

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

    30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci wszystkich chłopaków. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco.
Klasy I-III SP również uroczyście obchodziły Dzień Chłopaka. Całe przedsięwzięcie okryte było wielką tajemnicą. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

SUKCES LEKKOATLETÓW

    W dniu 25. 09. 2019 r. w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lidze Lekkoatletycznej, które zgromadziły ponad 350 osób ze szkół  podstawowych. W zawodach tych bardzo dobrze spisali się zawodnicy z naszej szkoły, zdobywając  medale. Na 1000 m srebrny medal zdobył Kamil Kosecki, a sztafeta szwedzka w składzie: Kamil Kosecki, Filip Duraj, Jarek Wrzesiak i Maciek Cieślak zdobyła brązowy medal. Opiekunem naszych zawodników był  pan Mariusz Kryza.

GRATULUJEMYsmile

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    Biblioteka Miejska w Zelowie włączyła się w ogólnopolską akcję „Dzień Głośnego czytania”.  W ramach tego przedsięwzięcia 27 września br. w naszej Bibliotece odbył się „ Dzień Głośnego Czytania", który w 2001 roku zainaugurowała Polska Izba Książki. Idea wydarzenia ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, młodzieży nie tylko w domu przez rodziców, dziadków czy rodzeństwo, ale i w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Młodzież wysłuchała fragmentów literatury takich autorów jak: Dorota Combrzyńska – Nogala „Wysiedleni”, Anna Czerwińska – Rydel „List w butelce”, Barbara Gawryluk „Teraz tu jest nasz dom”, Izabella Klebańska „Jadzia”, Joanna Papuzińska „Asiunia”, Katarzyna Ryrych „Wilczek", które przeczytały uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. Wszystkie opisują historię II wojny światowej widzianej oczami dzieci.

NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

    W tym roku we wrześniu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dołączyli do akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

W 2019 roku wybrano 8 lektur na ósme Narodowe Czytanie, są to:

Czytaj więcej...