AKTUALNOŚCI

REKRUTACJA

DRODZY GIMNAZJALIŚCI I ÓSMOKLASIŚCI

PRZYPOMINAMY

O TRWAJĄCEJ REKRUTACJI

LO W ZELOWIE TO- DOBRY WYBÓR

 • Nasi absolwenci osiągają wysokie wyniki maturalne, podejmują dalszą edukację na wybranych studiach.
 • Jesteśmy szkołą otwartą, dbającą o życzliwe relacje między uczniami i nauczycielami.
 • Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym staramy się dostosowywać do potrzeb uczniów.
 • Realizujemy projekty akademickie w ramach współpracy z wyższymi uczelniami.
 • Życzliwą i przyjazną atmosferę szkoły tworzą wszyscy, a w szczególności młodzież.

 

PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ O REKRUTACJI UCZNIÓW

DO KLAS I-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

OFERTA LO

OFERTA SP

 

SUKCESY SPORTOWE

W dniu  15.05.2019 r. nad zalewem Patyki odbyły się  Sztafetowe Biegi Przełajowe LZS  Województwa Łódzkiego. Udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.  Drużyny składały się z pięciu zawodników i miały do pokonania dystans 1000 m. W kategorii szkół podstawowych reprezentacja naszej szkoły wykazała się charakterem oraz walecznością zdobywając  I miejsce.  Dziękujemy i gratulujemy naszym zawodnikom.  Skład zwycięskiej drużyny to: Jakub Banaszkiewicz, Bartosz Adamczewski, Hubert Wójcik, Damian Bartczak, Kamil Kosecki, Filip Duraj.

Skoki, pchnięcie kulą i biegi.  Zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych.

      W piątek 10 maja br., na Stadionie Centrum Sportowego w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w lidze lekkoatletycznej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

W zawodach udział wzięło około 500 zawodników i zawodniczek naszego województwa. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Mariusz Kryzy zdobyli następujące miejsca: Hubert Wójcik bieg na 300m – II miejsce, w tym samym biegu Filip Duraj – IV miejsce, sztafeta 4x100m w składzie: Adamczewski Bartosz, Bartczak Damian, Hubert Wójcik, Grzegorek Stanisław - III miejsce a Kamil Kosecki w biegu na 1000m – V miejsce.

KONKURS ANGLOJĘZYCZNY

ENGLISH-SPEAKING COUNTRIES

Anglia

Cele konkursu:.

 1. Popularyzacja i wzbogacanie wiedzy i umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
 2. Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań, doskonalenie znajomości języka angielskiego. Popularyzacja wiedzy o krajach i kulturze krajów anglojęzycznych

Zasady uczestnictwa:

 1. Uczestnikami konkursu są wszyscy uczniowie klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, klasy 3 gimnazjum i klasy 1 i 2 liceum.
 2. Uczniowie przygotowują plakat zawierający istotne i interesujące informacje o Anglii.
 3. Praca powinna zawierać informacje dotyczące: położenia geograficznego (ważne miasta, ciekawe miejsca, historyczne zabytki), kultury . Praca może również zawierać informacje o sławnych ludziach pochodzących z Anglii (np. politycy, aktorzy, muzycy). Praca musi być napisana ręcznie w języku angielskim i musi mieć format co najmniej A3. Prace muszą być wykonane indywidualnie.
 4. Oprawa plastyczna i forma pracy - dowolna.
 5. Termin składania prac - 24 maja 2019r.
 6. Wszystkie prace zostaną ocenione. Z każdej klasy zostaną wybrane 3 prace, które przejdą do kolejnego etapu, podczas którego zostaną wyłonieni laureaci konkursu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Wszyscy uczniowie otrzymają stopnie z wagą 3.
 7. Oceny prac dokonają nauczyciele języka angielskiego.

 

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU POEZJI MIŁOSNEJ

Miło jest nam poinformować, że nareszcie mamy wyniki  konkursu POEZJI MIŁOSNEJ. W konkursie wzięło aż 38 osób, więc nie było to łatwe zadanie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

Oto lista nagrodzonych:

Czytaj więcej...

Z EKOLOGIĄ NA TY

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie ogłasza konkurs literacki i plastyczny "Z ekologią na Ty - Woda i ja" organizowany w ramach obchodów Dnia Ziemi 2019 dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Regulamin konkursu:

Czytaj więcej...

MATURA 2019

26 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Wręczone zostały nagrody za najlepsze wyniki w nauce,

osiągnięcia sportowe oraz za aktywny udział w życiu szkoły i działalność samorządową.

Wszystkim w tym dniu życzyliśmy powodzenia na egzaminach maturalnych.

6 maja 39 maturzystów przystąpiło do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Powodzenia wszystkim maturzystom życzyli

Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek oraz Dyrektor ZSO Marzanna Socha.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!